Co Ciemna Gwiazda czyta w internetach?

Ostatnio poruszyłam dość kontrowersyjne, trudne tematy. Nie obyło się bez narzekania na fanatyczne odłamy niektórych grup społecznych. Niektórzy z was mogli zastanawiać się, czy potrafię napisać z pozytywną nutą o czymś lekkim. Wychodzę naprzeciw takim oczekiwaniom z oto takim wpisem. Stwierdziłam, że może czas lepiej zapoznać was z moją osobą i z tym, co lubię. Ech, po prostu nie mam weny do myślenia, to łapcie to.
Niestety, mam coraz mniej czasu i chęci na czytanie blogów. Mniej czasu, ponieważ ostatnio mam sporo nauki, a obowiązków w domu więcej niż zazwyczaj. Chęci, gdyż jakość i treść zniechęca do poszerzania nowych horyzontów. Nie jestem fanką szafiarek i blogów podróżniczych. Szanuję ich hobby, doceniam wysoką jakość ,,contentu”, ale po prostu to nie moja bajka. Za to lifestyle’owe są często pisane bez pomysłu na siebie. Dlatego lista moich ulubionych stron internetowych nie przechodziła przez lata wielkich metamorfoz. Kolejność jest losowa.
1. https://freestylevoguing.com
Widząc nazwę strony, pewnie ktoś stwierdził ,,Napisała, że nie lubi szafiarek, a wysyła coś o modzie”. Zaufajcie mi, to nie jest szafiarka. Na tego bloga natrafiłam się z trzy lata temu przy okazji emisji pierwszej edycji Project Runway. Od razu w oczy rzucił mi się inteligentny humor, ogromna wiedza o modzie i nienaganna polszczyzna. W przeciwieństwie do szafiarek, podejmuje współpracę z markami, które go interesują, przez co nie spotkamy się ze wciskaniem kitu, jakoby ten produkt był ,,świetny”.
2. http://www.robmydobrze.pl
Ta strona przede wszystkim zbiera najlepsze dzieła najlepszych polskich artystów, okraszając je napisanymi piękną polszczyzną komentarzami. Na wysokim poziomie stoją też teksty typowo w stylu publistycznym np. na temat wolnej licencji. Zachwycona też jestem inicjatywami prowadzonymi przez tę stronkę jak z wysyłaniem tradycyjnych listów. Może kiedyś sama wezmę w tym udział?
3. http://www.anonimove.com
Blog ,,polecił” mi facebook, reklamując mi jeden z postów. Dotyczył on porad w szkole. Już pomijając to, że większość punktów pokrywała się z moimi podglądami, to widać było w tekście naprawdę świetne pióro. Jego notki o seksie bardzo wpłynęły na moje pojmowanie seksualności. Z typowo lifestyle’owymi wpisami nie zawsze się zgadzałam, ale skłaniają mnie do głębszych przemyśleń na temat otaczającej nas rzeczywistości. No i estetycznie bardzo do mnie trafia.
To tyle na dziś. Mam nadzieję, że choć w małym stopniu poszerzyłam horyzonty, polecając strony prowadzone przez świetnych ludzi. Pa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>